background
image1 image2 image3

Wizyta w Hybe

Wizyta w Hybe
W piątek 21 lutego grupa 43 osób z naszej parafii wjechała do zaprzyjaźnionego zboru w Hybe na Słowacji. Wyjazd odbył się w ramach projektu unijnego. Jednym z jego celów była integracja między naszymi parafiami.
Wyjechaliśmy w godzinach popołudniowych z Pruchnej. Na miejsce, do Liptowskiego Hradka, dotarliśmy późnym wieczorem. Zostaliśmy zakwaterowani w Janoszkowym Dworze i zjedliśmy ciepły posiłek.
Następnego dnia, po śniadaniu, większa część grupy udała się do Aquaparku Tatralandia w Liptowskim Mikulaszu. Na basenach spędziliśmy niespełna cztery godziny i myślę, że wszyscy, którzy tam pojechali dobrze się bawili. Przed samym odjazdem zrobiliśmy jeszcze pamiątkowe zdjęcie przed obiektem. Po spędzonym na zabawie dopołudniu, popołudnie zapowiadało się bardziej pracowicie. Pojechaliśmy od kościoła w Hybe, gdzie odbył się koncert, na którym zaśpiewał duet – Ewa Kurczyk i Michał Kasztura, nasz Chór Młodzieżowy, chórek Pozwólcie dzieciom... oraz tamtejszy chór dziecięco-młodzieżowy. Po występach przeszliśmy do pobliskiej szkoły, gdzie mogliśmy obejrzeć dwie prezentacje. Pierwsza, którą przedstawił ksiądz Tomasz Bujok, opowiadała o życiu naszej parafii. Druga pokazywała historię oraz teraźniejszość miasta, Kościoła oraz tamtejszego zboru w Hybe. Następnie obejrzeliśmy wystawę sztuki regionalnej. Po powrocie do pensjonatu i zjedzeniu kolacji odwiedziła nas młodzież z zaprzyjaźnionej parafii. Sobotni wieczór upłynął nam za wspólnych grach i zabawie z bardzo sympatycznymi Słowakami.
W niedzielę uczestniczyliśmy w nabożeństwie. Chór i chórek zaśpiewały kilka pieśni, a ksiądz Tomasz wygłosił kazanie. Później zostaliśmy zaproszeni na słodki poczęstunek. Następnie ponownie poszliśmy do szkoły, gdzie miało miejsce oficjalnie pożegnanie. Po objedzie w pensjonacie udaliśmy się w drogę powrotną.
Wycieczka bardzo się nam wszystkim podobała. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy i mieliśmy okazję spotkać dużo sympatycznych ludzi. Mimo, że projekt, w ramach, którego mogliśmy się poznać, już się skończył, mam nadzieję, że przyjaźń między naszymi parafiami będzie trwała.
Dominika Gębusia

 

 Galeria z tego wydarzenia dostępna tutaj: link