background
image1 image2 image3

Nabożeństwa domowe

Kochani!

Przed wiekami wiara w Chrystusa w odcieniu ewangelickim przetrwała na Śląsku Cieszyńskim właśnie dlatego, że rodziny pielęgnowały ją w swoim kręgu. Organizowały nabożeństwa domowe. Dziś w czasie, kiedy gromadzenie się w kościołach na nabożeństwach może stanowić zagrożenie musimy pozostać w domach. Ale nie możemy zapominać o modlitwie, pieśni i rozważaniu Bożego Słowa. Dlatego zachęcamy do organizowania nabożeństw domowych. Jak przygotować takie nabożeństwo? Poradnik znajdziesz w sieci. 

https://www.youtube.com/watch?v=x9FqaxnJDYQ&t=75s 

Także w Śpiewniku Ewangelickim na stronie 1493 (nr 966) jest porządek takiego nabożeństwa. 

Warto odszukać i odświeżyć sobie nasze kazania zamieszczone na oficjalnej stronie parafii, bądź też innych duchownych na stronie Kościoła www.luteranie.pl/materialy/kazania.html  Warto sięgnąć do postylli. Będziemy też sukcesywnie umieszczać na YouTube rozważania z naszego kościoła w Drogomyślu. 

Mamy nadzieję, że w każdym domu będzie to bardzo błogosławiony czas dla Ciebie i Twoich bliskich. Jest to szczególny czas próby i odkrywania wartości wspólnoty wiary na nowo. 

My jako duchowni chcemy Cię wesprzeć, dlatego mając jakiejś pytania dzwoń lub pisz. Zawsze służymy także domowym nabożeństwem komunijnym.

Wobec zaistniałej sytuacji zawieszenia nabożeństw zachęcamy do wspólnej modlitwy, śpiewania pieśni i słuchania kazania za pośrednictwem naszego kanału na YouTube W każdą niedzielę o godz. 10.00

https://www.youtube.com/results?search_query=parafia+drogomy%C5%9Bl

Z Bożym błogosławieństwem

ks. Karol Macura

ks. Tomasz Bujok